Mulgimaa ettevõtjate lood

Mulgimaal elavad mulgid, kes on juba ajast aega on tuntud kui ettevõtlikud, sihikindlad, jonnakad ja kokkuhoidlikud inimesed. Nad ei võtta küll kõike kohe omaks aga kui midagi neile meeldib ja nad on avastanud selle hea oleme, siis on nad väga uuendusmeelsed. Sellepärast on Mulgimaa ja ärireisid just õige kooslus, et oma ettevõttele uut hoogu anda! Ärireisid on just need reisid, kus ettevõtja saab otse teise ettevõtja käest küsida, uurida ja edasisi kokkuleppeid teha.

“Mulgimaal osatakse äri ajada“

Siin mõned näited meie tublidest ettevõtjatest

Puiduettevõtja

Kase Factory OÜ, Juhatuse liige Meelis Rull

Ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil, mille omanikeks on kodukohas tegutsevad mulgid. Ettevõtte peamine tegevusala on saunamaterjalide ja laineliste põrandalaudade tootmine, millest põhiosa moodustavad lava- ja voodrilauad ning lainelised põrandalauad. Kase Furniture OÜ paikneb 2,66 ha suurusel maa-alal Karksi-Nuias, Mulgi vallas, Lõuna-Viljandimaal. Tootmises kasutatakse peamiselt kaske, haaba, mändi ja kuuske. Nende toodang liigub lisaks Eestile ka välisturule, nii Lätti, Leetu, Poola, Prantsusmaale, Soome, Suurbritanniasse kui Saksamaale. Töötajate arv ettevõttes 10

Metalliettevõtja

Nuia PMT Tegevdirektor Arvo Maling

Ettevõte on asutatud 1991. aastal. Põhitegevusalaks on hüdrosilindrite valmistamine. Ettevõttes töötab 50 töötajat ja käive 2021. aastal oli 6,0 miljonit eurot. Hüdrosilindreid valmistatakse klientide poolt esitatud lähteandmete ja jooniste ning ettevõttes väljatöötatud konstruktsioonilahenduste alusel. Kõik meie silindrid läbivad katsetuse katsestendis ja vastavalt vajadusele on võimalus katsetulemused välja trükkida. Põhilisteks klientideks on metsa-, põllumajandus- ja ehitusmasinate valmistajad Eestis. Suur osa nende toodangust läheb ekspordiks.

Toit

Ää Süük OÜ, juhatuse liige Piret Leskova

Pireti tooteks on näksid, mis on kuivatatud pikaajaliselt madalal temperatuuril, et säilitada värske köögivilja väärtuslikud omadused. Samuti kasvatab ta ise maheköögivilja ning toodete valmistamisel kasutatakse ainult mahedat toorainet.

Loomeettevõtlus

Lisa Kroeber Jewellery, juhatuse liige Lisa Kroeber

Ettevõte on Eesti kaubamärk, mille on loonud Saksa ehtekunstnik Lisa Lohu. Lisa elab ja toimetab Viljandis ning tema ehted on üle maailma kuulsad.

  • 40000+

    Kilomeetrit avastatud
  • 1500+

    Külalist võõrustatud
  • 70+

    Rõõmsat ettevõtet