Bussireis Võrtsjärve äärde

Võrtsjärv on Mulgimaa meri – siin on põnev kohad, armsad inimesed ja head kalatoidud.

Buss välju Viljandist kell 10.00 ja tagasi oleme kell 17.30

Mõnnaste Meierei

Mõnnaste Meierei

Teel Võrtsjärve äärde põikame sisse ka ilusasse Mulgimaa tallu. Läheme külla Karmenile, kes on oma perega korda teinud ühe meierei ja tutvustab seal selle maja ajalugu. Naudime ka tema ilusat aeda.

Valma külamaja angerjasupp

Edasi läheme Valma külamajja, kus perenaine on meile angerjasuppi keetnud. Kuulame kalameeste lugusid ja saame teada, mida tähendab kalepurjekas. Valma on kaluriküla, kus teeotsest on sildid „Müüa suitsuangerjat“ . Otsime ülesse mõne kohaliku kalamehe, kelle käest suitsukala/angerjat osta.

Kipre talu

Kipre talu

Liigume mööda Võrtsjärve äärt Oiu sadama poole ja näeme tee ääres erinevaid kaluritalusid. Tore on näha, kuidas kasutatakse ära kõik vanad kalavõrgud, paadid ja ujuvpoid.

Oiu sadam

Oiu sadam

Teeme jalutuskäigu Võrtsjärve peale ja kuuleme lugusid Võrtsjärve tekkimisest ja tänasest päevast. Julgemad võivad vesiratastega minna vee peale.
Oiul on ka Iglusauna majad – üks kahekordne majakene ja väike saun.
Oiu Restos saame saame veelkord kala maitsta.

Viinakingu talu

viinakingu talu

Siin ootavad meid Uno ja Astrid, kes naudivad juba pensionipõlve ja on aktiivsed kalasõbrad. Uno käib kala püüdmas ja Astrid paneb kõik purki. Saame meiegi kõike head ja paremat maitsta ning kaasa osta. Lisaks on Astridil annet iluaia loomisel.

17.30 Tagasi Viljandis

Reisi hind 56 €

Hind sisaldab sissepääse aedadesse, aiapidajate lugusid ja nõuandeid, lõunasööki ja bussisõitu.

  • 40000+

    Kilomeetrit avastatud
  • 1500+

    Külalist võõrustatud
  • 70+

    Rõõmsat ettevõtet