Bussituur Mulgimaa iluaedadesse

Buss välju Viljandist kell 10.00 ja tagasi oleme kell 18.00

Risttee talu

Tegemist on vana ja avara taluaiaga,iluaeda hakati rajama 2000. aastal, mil istutati esimesed ilupuud ja -põõsad. Teadlikum taimede kogumine ja püsilillede istutusalade rajamine sai hoo sisse 2007. aastal, kui aia perenaine asus Luua Metsanduskoolis maastikuehitust õppima. Mulkidele omaselt peab majapidamises olema kõike palju ja rohkem. 1,5 hektari suurusel alal kasvab: umbes 2000 nimetust dekoratiivtaimi, neist ca 400 erinevat puittaime ja ca 1600 püsikut.

Kase talu

Kase talu aed asub Mulgimaal. Taluhooned ja aed on perekonna kasutuses olnud 20. sajandi algusest. Sellest ajast on säilinud ka mõned ilupuud. Käesoleval ajal kasvab aias ligikaudu 300 erinevat puu- ja põõsaliiki, haruldusi umbes paarikümne ringis. Püsililli on aias umbes 50 liiki. Taimed pärinevad põhiliselt Eesti ja Läti puukoolidest ja sõprade kollektsioonide paljundustest.

Lõuna Abjas Mulgi Kõrtsis või tööpäevadel Halliste sööklas.

Eraaiad

Kaks erinevat aeda, külastame neist ühte vastavalt saadavusele ja õiteilule aias:

Perekond Krusberg või Osijärv

Mõlemad aiad on imelised ja perekondade enda loodud.
Perekond Krusberg kirjeldab oma aeda nii – selline lihtne ja armas koduke, kõik puud põõsad on meie enda istutatud. Soine tiigi ümbrus on pargi moodi kujundatud, kuivendatud tiigiga. Kivid on kõik korjatud 1993 aastal põldudelt ja toodud aeda. Armastame lilli, kive ja lihtsust – looduse kooslust ennast – aias toimetamine on parim tervise teraapi ehk näpud mullas, tervis korras!

Perekond Osijärv

Sealne kodu lummab õierohkuse ja avarusega, kivirohked peenrad on otsekui maalitud kunstiteosed. palju lillepeenraid, milles on ohtralt okasvorme. Nüüd jagub kodus õieilu varakevadest hilissügiseni, kevadel on palju tulpe ja nartsisse, sügisel hortensiaid ja eri värve astreid. Peenrad on rajatud nii, et oleks võimalikult vähe hoolt, palju on kasutatud multši ja kive

Kärstna mõis

Kärstna mõisa lilleaeda on hakatud taastama vana aiaplaani kohaselt- seal on palju lilli ja silmailu. Peale selle on pargis üle saja liigi puid ja põõsaid.

18.00 Tagasi Viljandis

Reisi hind 56 €

Hind sisaldab sissepääse aedadesse, aiapidajate lugusid ja nõuandeid, lõunasööki ja bussisõitu.

Galerii

  • 40000+

    Kilomeetrit avastatud
  • 1500+

    Külalist võõrustatud
  • 70+

    Rõõmsat ettevõtet