Mulgimaa maitsed

Mulgimaa on rikas oma maitsete poolest. Juba minevikus pidid mulgid olema nutikad, et endale toitev söök lauale saada – kasutati ikka seda, mida põld andis.

Sealt on pärit mulgipuder, kapsas, korp, kama. Ka tänapäeval saab neid sööke süüa aga nutikas mulk on neid sööke ka uuendanud. Mulgi putru saavad süüa taimetoitlased ja putru saab taskusse pista.

Tule uurima ja lase enda maitsemeeli üllatada!

Pajumäe talu

Pajumäe talu valmistab kvaliteetseid piimatooteid. Hoole ja armastusega hoitud loomad ja lembus hea kodumaise toidu vastu pakuvad võimalusi valmistada suurepäraseid, mahepiimast valmistatud maitseelamusi.

Peremees Viljar räägib, kuidas tänasel päeval piimatooted valmivad ja kes mõtleb välja aina uusi tooteid.

Saame meiegi suu piimaseks ja maitseme erinevaid tooteid – jogurtid, juustud, kohupiimad jne.

Süü Ää Mahenäksi Vabrik

Pireti tooteks on mahenäksid, mis on kuivatatud pikaajaliselt madalal temperatuuril, et säilitada värske köögivilja väärtuslikud omadused. Köögivilja kasvatab ta ise ja mulgiliku sihikindlusega mõtleb ta kogu aeg välja, kuidas oma tooteid täiendada. Hetkel on tema näksides lillkapsast, peeti, porgandit, brokkolit ja hapukapsast: Piretiga kohtume Mõisakülas, kus on tal nii maakelder kui ka tootmine.

Abja Päevakeskus, lõunasöök

Siin ootab meid ehtne mulgipuder ja Abja naised valmistavad seda kohe eriti hästi. Saame teada, kust sai alguse mulgi puder ja mis nimesid pudrul veel on. Samas majas tehakse ka käsitöö – näeme, kuidas valmivad mulgi sõbad ja kaltsuvaibad.

Karu Kombucha

Karksi – Nuias valmistab Krisli oma perega juba paar aastat kombuchat ehk fermenteeritud teed. Vanasti teati seda jooki teeseene nime all. Nüüd saame näha, kuidas seda tänapäevaste vahenditega suuremas koguses toota saab aga ikka nii, et maitse oleks sama hea või vaata et paremgi kui vanasti. Põnevust lisavad erinevad maitsed, mis on mahedad ja naturaalsed.

Lilli Looduskeskus

Ly toimetab Mulgimaa metsade keskel ja pakub oma majapidamises erinevaid tegevusi. Tal on seal loomad – kitsed, kanad, hobused. Ta on loodus ja just loodust ta toidulauale panebki – võilille ja nõgesed pannkoogid, erinevad teed ja salvid ning kreemid.

Ly teab, mis millise valu vastu aitab ja mis taim milleksi hea on. Lisaks räägib ja näitab ta linaga seotud teemasid – kuidas linast saab riie

Lisainfo:

 • Hind ühele osalejale 57 €, kui on 20 osalejat
 • Hind sisaldab marsruudi koostamist, kokkulepete sõlmimist, ettevõtete külastusi/degusteerimisi, reisijuhi teenus, hommikukohvi ja lõunasööki.
 • Hinnas ei ole transporti

NB! Mulgimaal on veel erinevaid kohti, kus on imelised toiduvalmistajad – Viru Talu Koduresto, Mäe-Koda, Halliste söökla, Mulgimaa Kogukonnaköök jne. Koos Sinuga leiame just Sinu grupile parima lahenduse.

“Maitsed ühendavad ja räägivad lugusid, tule saa neist osa!“

 • 40000+

  Kilomeetrit avastatud
 • 1500+

  Külalist võõrustatud
 • 70+

  Rõõmsat ettevõtet