Mulgimaa mõisad talveunes

Avastame Lõuna-Mulgimaa mõisaid ja losse

Päev algab kell 10.00 Viljandi bussijaamast ja tagasi oleme 18.30

Külastame Kärstna, Riidaja, Hummuli mõisa ja Holdre lossi. Ringreisi alustame Kärstna mõisast,mis omal ajal kuulus von Anrepite aadliperekonnale ja kus tänapäeval tegutseb Kärstna vabaaja keskus. Külli Kabelimäelt on lubanud lukust lahti keerata ka Anrepite suguvõsa kabeli. Kabeli juures ootab meid ka uinuv lõvi.

Edasi läheme Riidaja mõisa, mis kuulus omal ajal Strykidele. Tänapäeval tegutseb mõisa ühe osas raamatukogu, teine pool ootab oma saatust. Soovijatel on võimalus jalutada Gertrudi matusekabelisse. Vahepeal varemetes olnud kabel taastati von Strykide suguvõsa algatusel ja nüüd toimub see kirikuna.

Lõunasöök ootab meid Mäe-Kojas ehk Riidaja mõisa endises piimaköögis. Soe söök ja hubane meeleolu garanteeritud.

Jätkame sõitu Hummuli mõisa suunas. Mõis kuulus omal ajal perekond von Samson-Himmelstjernale ja lühikest aega von Bergidele, täna on hoones kool. Teeme ringkäigu, kuulame lugusid ja saame maitsta kohalikke maitseid. Viimane külastuskoht on Holdre loss. Siinsete valduste viimane omanik oli Woldemar von Ditmar. Teeme tutvust seal asuvate klaveritega ja kuulame lugusid, kuskohast ja kuidas need siia jõudsid.

Kogu päeva on meiega oma teadmisi baltisaksa mõisatest ja mõisnikest jagamas giid Lea Elias. Juttu tuleb mõisnike elustiilist, hobidest, toitudest, naiste elukorraldusest ja laste mängudest.

Reisi hind on 67 €

Hind sisaldab sissepääse, mõisate tutvustusi ja lugusid jutustatuna nii Lea kui ka kohalike giidide poolt, lõunasööki, väikest teepausi ja bussisõitu.

Palun anna oma tulekust teada sellel lingil
https://forms.gle/3mggkkHatN2ytFXp9

Rohkem infot

Jaanika Toome
tel 566 73174
kirglikavastaja@gmail.com

  • 40000+

    Kilomeetrit avastatud
  • 1500+

    Külalist võõrustatud
  • 70+

    Rõõmsat ettevõtet